Co se děje v Bezručce

Pracovní činnosti během distanční výuky

Děti ze třídy 1.C si před podzimními prázdninami zahrály na badatele - ve čtyřčlenných skupinkách zkoumaly proměny přírody na podzim.

Zámek Žleby

11.08.2021

Dne 23. června 1.D, 2.C, 2.D se vypravila na výlet do obory Žleby.

21.2.2020, to je datum posledního školního sportovního klání. Tehdy jsme vyrazili městskou hromadnou dopravou na závody ve skoku vysokém do Nehvizd. Co následovalo potom, to už všichni moc dobře víme.

V době distanční výuky jsem pro děti z 9. oddělení školní družiny vytvořila pro pobavení a změnu v domácím režimu v MS Teams skupinu, kam jsem do souborů vkládala různé náměty a nápady na vyplnění dlouhého odpoledne (omalovánky, zábavné pracovní listy, básničky, tvoření). Práce a připojení ke skupině nebyla povinná. Záleželo jen na nich, zda se k...

Šest písmen představuje jednu z mála soutěží v oblasti IT určenou žákům základních škol. Logickou vědomostní soutěž pořádá pravidelně Soukromá střední škola výpočetní techniky. Letošní 11. ročník byl specifický zejména v tom, že probíhalo pouze jedno kolo, které zároveň rozhodlo o vítězi. Kdyby však následovalo i kolo finálové, určené pro padesát...

V současnosti prožíváme díky Covidu - 19 jinou životní atmosféru. I přes všechny překážky jsem vysílala on-line kroužek Šikovné ručičky. Použili jsme materiály, které maminky našly doma např. rýži, čočku. Část potřebného materiálu jsem nakoupila a základ pro výrobu trpaslíků jsem doma ušila a připravila. V rámci zdravotní procházky rodiče přípravu...

Přinášíme další zprávy ze školního dění v Erasmus+ projektu Partnerství škol, ve kterém spolupracujeme se školami z Belgie, Litvy a Španělska.

Masopust

26.02.2020

Dnes navštívila 1.A říčanské muzeum, kde nás čekala lektorka Marie a dětem představila již méně známý tradiční svátek Masopust. Děti se dozvěděly, jak se slavil dříve i jak se slaví dnes v různých městech a krajích. Vyrobily si masopustní čepici a vyzkoušely si masopustní rej.

Ve čtvrtek nás navštívila spisovatelka Katarína Fiala s druhým autorským čtením své knihy "2.A". Četla, vyprávěla a popisovala jak samotnou knihu, tak cestu k jejímu vydání. Nechyběly ani pohybové hry a na závěr divadlo o kočičce a pejskovi, kteří pro děti upekli opravdovou bábovku. Tu děti s velkou radostí přijaly a o svačině snědly.