Erasmus+ a Bezručovka

26.03.2020

Přinášíme další zprávy ze školního dění v Erasmus+ projektu Partnerství škol, ve kterém spolupracujeme se školami z Belgie, Litvy a Španělska.

Proběhlo třídní, školní a evropské hlasování o logo projektu. Vítězné logo pochází od dětí ze Španělska. Logo, které navrhl náš žák třídy 5.C Martin Dolejší se svým týmem, nemělo k vítězství daleko, jen o pár hlasů se umístilo na krásném druhém místě. Navrhování log, přes hlasování a očekávání výsledku bylo více než napínavé a otevřelo cestu k další společné práci na valentýnských přáních. Děti ze 4.-6. ročníků z Bezručovky s učiteli výtvarné výchovy a anglického jazyka vytvořily desítky nádherných přáníček, která jsme poslali do partnerských škol tradiční poštou tak, aby se s nimi děti z partnerských zemí potěšily a přečetly si naše krátké vzkazy v angličtině o lásce a přátelství. K valentýnskému úkolu se sešla i menší projektová skupina dětí, která svým zahraničním kamarádům poslala elektronická valentýnská přání prostřednictvím projektové virtuální třídy Twinspace.

V současnosti pracujeme na interaktivním úkolu pro žáky z partnerských škol, který zahrnuje tvoření avatarů (počítačových kreslených portrétů), jejich popis a přiřazování formou hry "Who am I?"

V dubnu čeká skupinku vybraných šesti žáků a tří učitelů výjezd za partnery do španělské Tarify a s tím spojený úkol připravit prezentaci o naší zemi, ale o tom až příště. 😊

Návrhy všech log žáků naší školy jsou k vidění na nástěnce u horního vchodu do školy, fotografie na www.2zsricany.cz, nebo facebookové skupině Erasmus+ a Bezručovka, a brzy i na veřejném přístupu k již zmíněné virtuální třídě Twinspace.

Margita de Heij Kolářová

učitelka Aj a koordinátor projektu