Pomoc dětí dětem

21.10.2019

12. září školní kapela Troufalost z Bezručovky hrála na Jarmarku u Ludmily v Praze na Náměstí Míru. Jedná se o tradiční benefiční akci Diakonie ČCE. Výtěžek je věnován na postižené děti. Vzhledem k tomu, že termín vystoupení byl jen pár dní po konci prázdnin, museli jsme opravdu "máknout". Abychom měli připravený třičtvrtěhodinový program, scházeli jsme se denně před vyučování a o velkých přestávkách. Navíc nám pomohly hostující zpěvačky Maky Pačesová a Violetta Šporclová.

Na benefičních akcích hraje Troufalost obzvláště ráda. Pozvání právě na tuto akci jsme vnímali jako poctu hned z několika důvodů: Troufalost byla jediným dětským ansámblem, který tam hrál, tato akce měla jubilejní 30. narozeniny a pozvání bylo opakované.

Za nás to bylo moc fajn odpoledne. Byli jsme moc rádi, že jsme mohli pomoct. Zahráli jsme si zase jiný akustický repertoár, který nás opravdu bavil. A i když i během koncertu, především rytmickou sekci, napadal různý bodavý hmyz, nikomu se nic nestalo. Takže za nás - DOBRÝ!

Martin Mužík

kapelník