Soutěž IT SLOT

04.02.2021

Šest písmen představuje jednu z mála soutěží v oblasti IT určenou žákům základních škol. Logickou vědomostní soutěž pořádá pravidelně Soukromá střední škola výpočetní techniky. Letošní 11. ročník byl specifický zejména v tom, že probíhalo pouze jedno kolo, které zároveň rozhodlo o vítězi. Kdyby však následovalo i kolo finálové, určené pro padesát nejlepších žáků z celé republiky, měli bychom v něm svého zástupce!

Soutěž v informatice probíhala on-line od 14. do 19. ledna 2021. Z naší školy se jí účastnila většina nominovaných žáků, přestože museli pracovat ve svém volném čase. Udělalo nám radost právě zjištění, že žáci z 8. a 9. tříd svoji nominaci využili a ve výsledkové listině si vedli velmi dobře. O postupu a výsledku rozhodovaly nejen správné odpovědi, ale také čas vypracování.

V letošním ročníku soutěžilo 2152 žáků ze 78 škol z celé České republiky. Prvních deset bylo odměněno cenami v podobě power bank, flash disků či sluchátek. Přestože si žáci z naší školy žádnou hmotnou cenu neodnesli, vnímáme možnost srovnání s ostatními školami, procvičení v logických úlohách a práci s časem velmi pozitivně. Nejlepší žák nás reprezentoval na 50., tedy ještě finálovém, místě a v nejlepší "stovce" jsme měli hned další tři zástupce. Gratulujeme k úspěšnému výkonu a děkujeme všem žákům za účast!