Nehvizdská laťka

Nehvizdská laťka

-

Ve čtvrtek 10.3. se ti nejlepší z nás zúčastnili v Nehvizdech již tradičního závodu ve skoku vysokém. Žáci závodili jako jednotlivci a zároveň tvořili družstvo, vždy ve složení dva chlapci a dvě dívky. Bohužel vlivem omluvenek těsně před odjezdem se rozpadlo družstvo starších. Ti si i tak jeli zaskákat alespoň jako jednotlivci.

V Nehvizdech se sešla konkurence pěti škol včetně zahraniční účasti jedné základní školy z Bratislavy. Ač všichni naši závodníci i závodnice bojovali ze všech sil, nepodařilo se navázat na loňská medailová umístění. Nejlepším výsledkem pro naši školu bylo tentokrát individuální páté místo v kategorii mladších žákyň.

A jelikož organizátoři opět udělali maximum pro vysokou úroveň závodu jak na poli sportovním, tak na poli organizačním, přišel ceny na konci závodu předávat korejský skokan do výšky Woo Sanghyeok. Tento borec má na svém kontě například čtvrté místo z olympijských her v Tokiu 2020 a jeho osobním rekordem je 236 centimetrů. V Nehvizdech se aktuálně připravuje na halové mistrovství světa, které proběhne ještě v březnu v Bělehradě.

David Beneš