Škola v přírodě

Škola v přírodě- rekreační zařízení EDEN Vítkovice- Roudnice v Krkonoších

ŠVP je vždycky plná překvapení.

Nejdříve to u nás ve třídě vypadalo tak, že na žádnou školu v přírodě neodjedeme.

V průběhu dubna se věci začaly rýsovat zřetelněji, a 5.A splnila podmínku naplněnosti.

Takže 13. května jsme vesele vyrazili. 

Spolu s našimi páťáky drželi partu i žáci z 2.D a 3.B. Paní učitelky, paní zdravotnice a pan ředitel. 

Vzhledem k báječnému počasí jsme maximum času strávili venku. Ať už procházkami po okolí chalupy, sportovními aktivitami na hřišti, túrou k prameni Labe, výletem do Poniklé a Jilemnice a na chatu Rezek,  společenskými hrami na terase,  výtvarnými aktivitami, zpíváním s kytarou, malováním kšiltovek  atd.

Týden byl plný her, sportu, různých aktivit jako karneval, disko, rodinky, přetahování lanem, našel se čas i na fandění českým hokejistům ….. sečteno podtrženo  za rok chceme znovu!!!

K dalším plusovým bodům se řadí výborná kuchyně. Paní kuchařka děti rozmazlovala kobližkami, lívanci, rajskou, svíčkovou, haluškami, řízkem, bramboračkou, všechno domácí výroby, děti si pochvalovaly i snídaně formou švédského stolu. 

Abych jenom nechválila, našla se i jedna negativní zkušenost- v pokoji v podkroví se rojili mravenci. Kluci nepoznali, že jsou to okřídlení mravenci a ve tři čtvrtě na 5 létali po chodbě a řvali – brouci, brouci!!   Takže jsme klučičí pokoj přestěhovali jinam a máme na co vzpomínat.

Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému úrazu, došlo jen na ošetření rozseknutého kolene a vyndávání klíštěte, běžné dezinfekce odřenin a zastavování krvácení z nosu. Jedna holčička už z domova jela se zarůstajícími nehty na palci u nohy a bohužel odjela o den dříve vzhledem ke zhoršujícímu se stavu a riziku infekce.

Rodiče nám poskytli spoustu drobných věcí na odměny, takže děti si domů přivezly i diplomy, klíčenky, bublifuky, propisky, bločky ….. bonbony. Děkujeme.

Krkonoše jsou krásné za každého ročního období, ale nejkrásnější jsou s partou spokojených dětí.

ŠVP
ŠVP
ŠVP
ŠVP
ŠVP
ŠVP
ŠVP