Štafetový pohár - Okresní kolo

Poprvé po covidu jsme odcestovali na Štafetový pohár. Na akci, která se stala již pevnou součástí našeho školního roku. Na akci, kde jsme zatím vždy dokázali postoupit do kola krajského. A jiný cíl jsme neměli ani letos.

Naše okresní kolo bývá z našeho kraje jednoznačně nejkvalitnější. Což se ukázalo i v letošním roce, jelikož v první trojici byly hned dvě sportovní školy – Brandýs Na Výsluní a Nehvizdy. Naši mladí atleti se se silnou konkurencí prali nejlépe, jak jenom uměli.

V rámci naší první štafety 8x100 metrů prvních až třetích ročníků bylo několik rezerv v předávkách, ale nestalo se nic vážného, nespadl kolík, takže tato štafeta za ostatními prakticky nezaostala. Čtvrťáci a páťáci na štafetě 8x100 metrů zase běželi lehce nad očekávání. A úplně nad očekávání běžela naše závěrečná štafeta na 8x200 metrů. Celkově z toho sice nebyl čas pod devět minut, tudíž čas, na který jsme cílili, ale 9:05,8 min stačilo na vynikající 4. místo z 12 škol. Je to naše nejlepší umístění v okresním kole za dobu, co na Štafetový pohár jezdíme.

Vždy se nám časem podařilo do krajského kola postoupit. Takže v to doufáme i letos. To ale budeme vědět po odběhnutí všech okresních kol, což znamená na začátku května. Teď už musíme pouze čekat.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

David Beneš

Štafetový pohár
Štafetový pohár
Štafetový pohár
Štafetový pohár
Štafetový pohár